اخبار استانی مهر

گزینه های احتمالی استانداری خراسان رضوی اعلام شد

مشهد - خبرگزاری مهر: با استقرار رحمانی فضلی در ساختمان وزارت کشور گزینه های مختلفی به عنوان استاندار جدید خراسان رضوی مطرح شده است.

گزینه های احتمالی استانداری خراسان رضوی اعلام شد

به گزارش خبرنگار مهر، شواهد حاکی است افرادی مانند اسماعیل مفیدی و محمود صلاحی استانداران سابق، حسین امینی استاندار سابق خراسان جنوبی و غفور حلمی رئیس هیأت مدیره مؤسسه مالی و اعتباری میزان و علی محقر معاون پیشین وزارت کشور به چشم می خورد.

در پی شروع کار دولت یازدهم و استقرار وزیر جدید کشور، تصدی پست های حساس این وزارت خانه کلیدی نیز در معرض تحولات جدی قرار گرفته است که استانداری ها از مهمترین این مشاغل هستند.

در خراسان رضوی در جایگاه یکی از استان های کهن، تمدن خیز و پهناور ایران و جایی که مشهد به عنوان بزرگترین کلان شهر مذهبی جهان را در خود جای داده است، این مقوله از تب و تاب زیادی برخوردار و نام چهره های مختلف در رایزنی دیده می شوند.

در روزهای اخیر علاوه بر اسامی فوق، نام دکتر عبدالمجید حلمی رئیس سابق دانشگاه آزاد مشهد و دبیر سابق منطقه ۹ این دانشگاه، حمید ترقی  نماینده سابق مشهد و عضو جمعیت مؤتلفه اسلامی، سید محمد پژمان شهردار فعلی مشهد وسید جواد حسینی فرماندار سابق مشهد هم شنیده می شود.

یک مقام آگاه با تایید وجود این گزینه های پیشنهادی گفت: آقای رحمانی فضلی تصریح کرده است استاندار خراسان رضوی پس از مشورت با نماینده ولی فقیه دراستان انتخاب و معرفی خواهد شد.

به گفته این منبع که بر انتصابات دولت یازدهم اشراف دارد، طی روزهای آینده استاندار خراسان رضوی برگزیده خواهد شد.

در همین حال، جواد آرین منش رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری در گفتگو با مهر افزود: تا کنون با این جبهه در این خصوص مشورتی صورت نگرفته است و ما از روند کار انتخاب استاندار خبری نداریم.

منبع خبر در مهر | خلاصه خبر

هاست ایران