اخبار استانی مهر

یوسفی به مهر خبر داد:

نرخ سرویس های مدارس قم اعلام شد

قم - خبرگزاری مهر: رئیس گروه انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان قم از اعلام نرخ سرویس های مدارس استان خبر داد.

نرخ سرویس های مدارس قم اعلام شد

علی یوسفی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این که نرخ های اعلام شده بر اساس نوع اتومبیل ها متفاوت است؛ اظهار داشت: نرخ پایه خودرو پیکان و پراید برای دانش آموزان ابتدایی و متوسطه اول که روز پنج شنبه تعطیل هستند ماهانه ۳۳ هزار تومان و خودرو سمند و پژو ۳۶ هزار و ۲۰۰ است.

وی بیان داشت: نرخ پایه خودرو پیکان و پراید و خودرو سمند و پژو برای دانش آموزان ابتدایی و متوسطه اول که روز پنج شنبه به مدرسه می روند به ترتیب ۳۹ هزار تومان و ۴۲ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام شده است.

رئیس گروه انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش قم عنوان کرد: همچنین نرخ پایه خودرو پیکان و پراید و خودرو سمند و پژو برای دانش آموزان متوسطه دوم که روز پنج شنبه به مدرسه نمی روند به ترتیب ۴۱ هزار و ۱۰۰ تومان و ۴۵ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام شده است.

وی ابراز داشت: نرخ پایه خودرو پیکان و پراید و خودرو سمند و پژو برای دانش آموزان متوسطه دوم که روز پنج شنبه به مدرسه می روند به ترتیب ۴۸ هزار و ۶۰۰ تومان و ۵۳ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام شده است.

یوسفی بیان کرد: خودرو ون برای همه مقاطع تحصیلی که روز پنج شنبه به مدرسه می روند ۲۸ هزار توامان و برای کسانی که این روز به مدرسه نمی روند ۳۳ هزار و ۱۰۰ تومان اعلام شده است.

رئیس گروه انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان قم یادآور شد: این نرخ ها نرخ پایه هستند و بر اساس مسافت سه کیلومتری از منزل تا مدرسه محاسبه می شود به طوری که مسافت سه تا هفت کیلومتری به ازای هر کیلومتر ۱۰ درصد و اگر بیش از هفت کیلومتر بود پنج درصد به نرخ پایه اضافه می شود.

وی تصریح کرد: رانندگان سرویس های مدارس از سوی مدیران مدرسه برای عملکرد خود توجیه شده اند و جلساتی برگزار می شود.

لزوم رعایت آداب اسلامی از سوی رانندگان

رئیس گروه انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان قم بیان کرد: رانندگان سرویس های مدارس با سایر رانندگان متفاوت هستند به گونه ای که الزام به مسائل اخلاقی، تربیتی و آداب اسلامی از مواردی است که باید توسط این رانندگان توجه شود.

یوسفی ابراز کرد: بر اساس کارکرد در ایام تعطیلات سال نو و پایان سال تحصیلی برای خدمات ارائه شده نرخ ارائه نمی شود.

وی عنوان کرد: باید برچسب را از تاکسیرانی دریافت و به رانندگان داده شود و رانندگان ملزم به چسباندن آنها به خودرو خود هستند.

رئیس گروه انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان قم افزود: سرویس های مدارس دخترانه توسط شرکت های حمل و نقل تحت نظارت تاکسیرانی انجام می شود و رانندگان تحت نظارت پلیس راهور هستند.

وی ابراز داشت: رانندگان سرویس های مدارس باید دارای کارت سلامت و کارت شرکت های حمل و نقل باشند و موارد اعلام شده را رعایت کنند.

رئیس گروه انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان قم بیان کرد: تعداد سرنشین های اتوبوس و مینی بوس بر اساس ظرفیت مجاز مندرج در کارت خودرو و تعداد سرنشین ها در خودرو سواری برای دوره متوسطه اول پنج نفر و برای دوره متوسطه دوم چهار نفر است.

وی در پایان افزود: تعداد خودروها و نوع آنها و رانندگان سرویس های مدارس هنوز مشخص نشده است و طی ماه آینده معلوم خواهد شد.

منبع خبر در مهر | خلاصه خبر

هاست ایران