اخبار استانی فارس

امام جمعه اسدآباد:

رعایت حجاب در جامعه احترام به ارزش های اسلامی است

امام جمعه اسدآباد گفت: رعایت حجاب در جامعه اسلامی نشانه قداست و احترام به خود و ارزش های اسلامی است.

رعایت حجاب در جامعه احترام به ارزش های اسلامی است

به گزارش خبرگزاری فارس از اسدآباد، حجت الاسلام سید موسی حسینی مجد پیش از ظهر امروز در مراسم جشن جوانه ها در مجتمع خلیج فارس شهرستان اسدآباد با تبریک آغاز سال تحصیلی به دانش آموزان اظهار داشت: برای رسیدن به مدارج بالا تقویت دو بال علم و معنویت نیاز است.

وی با تأکید بر رعایت حجاب و عفاف در بین دانش آموزان و جامعه، تصریح کرد: حجاب بهترین زینت دختران و بانوان جامعه اسلامی است که می طلبد دانش آموزان دختر به این مهم توجه ویژه داشته باشند.

امام جمعه اسدآباد اضافه کرد: رعایت حجاب و به سر داشتن چادر نشانه قداست و احترام گذاشتن به ارزش های جامعه و مکتب دین اسلام است.

حسینی مجد خاطرنشان کرد: برای تشویق دانش آموزان به رعایت حجاب در ورود به مدارس به همت مسئولان شهرستان هدایایی را برای آنان در نظر می گیریم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسدآباد هم با بیان اینکه در ۳۳ مدرسه متوسطه در سطح شهرستان اسدآباد وجود دارد، اظهار داشت: در سطح شهرستان اسدآباد یک هزار و ۱۰۰ نفر دانش آموز تحصیلات خود را در مقطع اول متوسطه آغاز می کنند.

جعفر دهبانی بصیر با اشاره به اینکه یک هزار و ۶۸۷ نفر دانش آموز کلاس اولی نیز در ۱۲۰ مدرسه تحصیلات خود را آغاز می کنند، افزود: از این تعداد ۹۴۰ نفر پسر و ۷۴۷ نفر دختر هستند.

وی از برگزاری جشن شکوفه ها نیز در ۱۲۰ مدرسه ابتدایی شهرستان خبر داد و افزود: در اول مهر ماه امسال ۱۶ هزار نفر دانش آموز در ۲۲۰ مدرسه مشغول به تحصیل می شوند.

دهبانی بصیر با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در زمینه تحصیل، تهذیب و ورزش تصریح کرد: دانش آموزان باید با علم آموزی، خودسازی و انجام ورزش های مختلف موجب تقویت دانش و سلامتی خود شوند.

انتهای پیام/۸۹۰۰۸/ح۲۰

منبع خبر در فارس | خلاصه خبر

هاست ایران