اخبار استانی مهر

تدریس ۳ هزار معلم برای ۵۳ هزار دانش آموز در شهرستان قدس

قدس - خبرگزاری مهر: رئیس آموزش و پرورش قدس از تدریس سه هزار معلم برای ۵۳ هزار دانش آموز در این شهرستان خبر داد.

تدریس ۳ هزار معلم برای ۵۳ هزار دانش آموز در شهرستان قدس

به گزارش خبرنگار مهر، صبح دوشنبه مراسم بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید با حضور ناصر آذریفر فرماندار و عزیز کاظمی رئیس آموزش و پرورش شهرستان قدس و دیگر مسئولان و جمعی از فرهنگیان و اولیا و دانش آموزان در مدرسه پسرانه شاهد شهید مرتضویی برگزار شد.

مراسم با تلاوت قران توسط یکی از دانش آموزان که رتبه استانی در زمینه قرائت قرآن داشت و خواندن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران توسط حضار آغاز شد.
در ابتدای مراسم رئیس اداره آموزش و پرورش قدس با تبریک گرامیداشت تقارن بازگشایی مدارس و هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هفته دفاع مقدس یادآور روزهای ایستادگی ملت ایثارگر و مجاهد ایران اسلامی است.
عزیز کاظمی افزود: دانش آموزان زیادی در آن زمان، کلاس درس و مدرسه را برای پاسداری از تمامیت ارضی کشور رها کردند و به سوی جبهه های حق علیه باطل شتافتند، وظیفه همه است که یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را زنده نگه دارند بویژه شهدای شهرقدس و خصوصا پنج شهید معلم و ۲۶ شهید دانش آموز شهرستان قدس.
این مسئول افزود: دانش آموزان با استفاده درست از فرصت ها و به کارگیری نبوغ خود در راستای اعتلای کشور و صیانت از آرمان های امام (ره) و شهدا تلاشی مضاعف داشته باشند.
وی گفت: در سال تحصیلی جدید، ۵۳ هزار دانش آموز در تمام مقاطع تحصیلی و در ۲۳۹ نوبت به تحصیل می پردازند و ۳ هزار معلم نیز وظیفه آموزش آنان را برعهده دارند.
سپس نماینده مردم شهرستان های قدس، ملارد و شهریار در مجلس به سخنرانی پرداخت.
حسین گروسی با تبریک آغاز فصل مهر و مهربانی و شروع بهار تعلیم و تربیت اظهار داشت: در هشت سال دفاع مقدس تمام شرق و غرب علیه ایران بسیج شده بودند و عراق با پیشرفته ترین سلاح ها با ایران می جنگید ولی به فضل الهی و رشادت های رزمندگان اسلام نتواست به مقصود شوم خود برسد.
وی افزود: موفقیت های اکنون ایران در عرصه های مختلف علمی و ورزشی مرهون رشادت هایی رزمندگان و خون شهدا است.
گروسی اظهار داشت: با این که ایران هنوز از لحاظ امکانات آموزشی به استاندارد کشورهای پیشرفته نرسیده اما سرعت رشد علم و کسب فناوری ایران ۱۱ برابر سرعت بین اللملی است، با توجه به این استعداد عظیم که در کشور وجود دارد باید بستر و زیر ساختهای علمی هرچه سریعتر آماده شود و در اختیار جوانان قرار بگیرد تا شاهد پیشرفت چشمگیر آنان در همه زمینه ها باشیم.
در ادامه مراسم یکی از جانبازان گرانقدر به بیان پاره های از خاطرات دفاع مقدس پرداخت، سپس پیام سرپرست وزارت آموزش و پرورش، علی اصغر فانی توسط یکی از دانش آموزان قرائت شد و در پایان زنگ مدرسه توسط فرماندار به صدا درآمد.

منبع خبر در مهر | خلاصه خبر

هاست ایران