اخبار استانی مهر

زارع تصریح کرد:

سنت حسنه وقف باید در جامعه اسلامی حفظ شود

رشت – خبرگزاری مهر: رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فومن و شفت با اعلام اینکه سنت حسنه وقف باید در جامعه اسلامی حفظ شود، گفت: مسئله وقف در اسلام از جایگاه بلند و رفیعی برخوردار است و از بهترین سنت های خیر و نمونه اعلای باقیات و صالحات است.

سنت حسنه وقف باید در جامعه اسلامی حفظ شود

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسین زارع عصر یکشنبه در نشست" وقف چشمه همیشه جوشان" در این شهرستان وقف را بهترین سنت حسنه در اسلام دانست و افزود: وقف به منزله پله های صعود جامعه به طرف زندگی سرافرازانه است که به موجب همین امر این سنت حسنه باید در جامعه اسلامی حفظ شود.

وی همچنین اظهارداشت: مومنان با بخشیدن مال خود در راه خدا در حقیقت باقیات صالحات ارزنده ای را برای خود بر جای می گذارند که با توجه به نیاز فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جامعه به تولید علم و دانش، اقدام به انجام این سنت نبوی در امور علمی و فرهنگی در عصر حاضر بسیار حائز اهمیت است.

رئیس اوقاف فومن و شفت  با اعلام اینکه صدقه یکی از بارزترین مصداق های تزکیه است و کامل ترین مصداق صدقه" وقف" است، گفت: شرع مقدس اسلام مسلمانان را از مال اندوری و تکاثر برحذر داشته و پیوسته به انفاق و صدقات جاریه توصیه و براین مهم تاکید کرده است.

وی افزود: اسلام یکی از راهکارهای اساسی تحقق این مهم را وقف قرار داده که علاوه برآثار و برکات بی شمار، عاملی موثر در راستای تعدیل ثروت و توزیع عادلانه آن به شمار می رود، سیره و روش پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومان علیه السلام خود گویای ارزش والای معنوی و مادی این سنت حسنه است.

زارع  اظهارداشت: وقف یکی از سنت‏ های پسندیده اسلامی است که آثار بسیار مثبتی در جنبه ‏های مختلف زندگی اجتماعی دارد، مردم مسلمان ایران به پیروی از تعالیم اسلام به امر وقف اهتمام داشته و دارند.

وی عنوان کرد: وقف املاک برای امور خیریه صدقه جاری ه‏ایست که برای همیشه و به طور مستمر در حال ثمر دهی است، در این باره احادیث فراوانی از پیشوایان معصوم علیهم السلام نقل شده است.

رئیس اوقاف فومن و شفت یادآورشد: سنت حسنه‏ وقف به عنوان یکی از موثرترین طریق همیاری در طول تاریخ همواره پشتوانه اقتصادی اهداف متعالی انسانی در جوامع بشری بوده است.

منبع خبر در مهر | خلاصه خبر

هاست ایران