اخبار استانی فارس

مدیرکل ارشاد اسلامی مازندران خبر داد

برگزاری آزمون سراسری قرآن در مازندران

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از برگزاری آزمون سراسری طرح جامع حفظ، مفاهیم، تدبر و طرح ۱۴۴۷ (حفظ و تفسیر جزء ۲۹) قرآن کریم در ۱۹ مهرماه سال جاری خبر داد.

برگزاری آزمون سراسری قرآن در مازندران

حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری گفت: به منظور ترویج و احیای فرهنگ و معارف ناب قرآن کریم در استان، آزمون کتبی سراسری حفظ، مفاهیم، تدبر و طرح ۱۴۴۷ (حفظ و تفسیر جزء ۲۹) این کتاب عظیم آسمانی با همکاری معاونت امور قرآن و عترت وزارت متبوع و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار می شود.

دبیر شورای قرآن مازندران درباره برگزاری این آزمون ها اظهار داشت: این آزمون ها همزمان به صورت سراسری در سطح ۱۱ شهرستان این استان در حوزه های امتحانی شهرستان های (ساری، بابل، آمل، قائمشهر، سیمرغ، چالوس، جویبار، نکا، عباس آباد، گلوگاه و بابلسر) در پنج رشته و ۲۳ سرفصل آموزشی  با حضور ناظران و عوامل اجرایی برگزار می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه مجموع شرکت کنندگان در این آزمون ها حدود ۱۵۰۰ نفر هستند افزود: حد نصاب قبولی در این آزمون اخذ امتیاز ۶۰ از ۱۰۰ است و به نفراتی که موفق به کسب امتیاز لازم شوند، گواهینامه پایان دوره اعطا می شود.

ابراهیمی با تأکید بر اینکه ترویج قرآن کریم جامعه را در برابر هجمه های فکری، فرهنگی و کج اندیشی ها بیمه می کند، بیان داشت: گسترش فرهنگ قرآنی، آموزش همه جانبه جوانان و نوجوانان، تشویق و ترغیب، سنجش و ارزشیابی میزان موفقیت قرآن آموزان در فراگیری و اجرای محتوای دوره های آموزشی قرآن از عمده اهداف برگزاری این آزمون ها است.

وی یادآور شد: نتایج این آزمون ها حداکثر تا تاریخ ۲۰/۰۹/۹۲ از طریق پایگاه اینترنتی اداره آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت متبوع به نشانی www. quranedu. ir   اعلام می شود.

انتهای پیام/۲۲۹۶/ل۲۰

منبع خبر در فارس | خلاصه خبر

هاست ایران