اخبار استانی فارس

فرمانده بسیج دانش آموزی سپاه صاحب الزمان (عج) اصفهان:

برنامه های ویژه هفته بسیج در اصفهان تشریح شد

فرمانده بسیج دانش آموزی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان با تشریح جزئیات برنامه های هفته بسیج در اصفهان، گفت: امسال هفته بسیج به نام شهید «احمدرضا عباسی» و شهیده «سیده طاهره هاشمی» به عنوان شهدای شاخص معرفی می شوند.

برنامه های ویژه هفته بسیج در اصفهان تشریح شد

به گزارش خبرگزاری فارس اصفهان، محمد ادیب ظهر امروز در نشست خبری خود به مناسبت هفته بسیج با اشاره به اینکه روز هشتم آبان ماه مصادف با شهادت محمدحسین فهمیده بوده و مجلس شورای اسلامی نیز این روز را به عنوان روز بسیج دانش آموزی در نظر گرفته است، اظهار کرد: ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامیده شده و هفته بسیج دانش آموزی یادآور حماسه های دلاورمردان کوچکی است که با خون خود درخت انقلاب را آبیاری کردند.

وی افزود: موج آفرینی فرهنگی در محیط های آموزشی و آموزشگاه های سطح استان، معرفی شهدای شاخص و معرفی توانمند سازی های سازمان بسیج دانش آموزی  در عرصه های مختلف ملی، فرهنگی، سازندگی و اجتماعی یک امر ضروری است.

* بسیج دانش آموزی بزرگترین تشکل آموزش و پرورش است

فرمانده بسیج دانش آموزی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان با اشاره به اینکه بسیج دانش آموزی به عنوان بزرگترین تشکل آموزش و پرورش است، تصریح کرد: دانش آموزان از سوم ابتدایی تا پیش دانشگاهی می توانند عضو بسیج دانش آموزی شوند.

ادیب با بیان اینکه بیشتر مدارس استان دارای واحد مقاومت بسیج است، ادامه داد: سه هزار و ۶۰۰ واحد مقاومت در سطح استان اصفهان فعال است و انتقال فرهنگ بسیج به دانش آموزان و ایجاد روحیه انقلابی و ظلم ستیزی و استکبارستیزی یکی از رسالت های بسیج دانش آموزی محسوب می شود.

وی، شهدا را بهترین الگو برای دانش آموزان انقلابی دانست و تأکید کرد: دانش آموزان در بستر تعلیم و تربیت در جایگاهی هستند که قدم های علمی را درمی نوردند و آینده کشور ما را تضمین می کنند.

* دانش آموز بسیجی «حماسه ساز امروز، آینده ساز فردا» شعار هفته بسیج دانش آموزی است

فرمانده بسیج دانش آموزی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان به شعار هفته بسیج دانش آموزی با عنوان «دانش آموز بسیجی حماسه ساز امروز، آینده ساز فردا» اشاره و اضافه کرد: ۳۵ عنوان برنامه بسیج دانش آموزی در روز سه شنبه هفتم آبان ماه در نظر گرفته شده است.

* برنامه های هفته بسیج در اصفهان اعلام شد

ادیب به اعلام برنامه های ویژه هفته بسیج اشاره کرد و اذعان داشت: در روز نخست هفته بسیج دانش آموزی دیدار با نمایندگان ولی فقیه، ائمه جمعه و اعزام دانش آموزان به راهیان نور از مسیر «درچه» و «سمیرم» صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه روز دوم این هفته با عنوان دانش آموز بسیجی، ایثار و تعالی معنوی نام گذاری شده است، عنوان کرد: برگزاری همایش دانش آموختگان طرح ولایت سال ۹۲، دیدار با خانواده معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان، عطرافشانی و گلباران مزار شهدای دانش آموز و فرهنگی و نیز اعزام دانش آموزان به راهیان نور از خمینی شهر از برنامه های اجرایی به مناسبت روز دوم این هفته است.

فرمانده بسیج دانش آموزی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان، روز سوم هفته بسیج دانش آموزی را روز جشنواره رژه حماسی و نشست دانش آموزان عضو حلقه های صالحین به یادبود ۳۶ هزار دانش آموز شهید دانست و ادامه داد: اجرای صبحگاه سراسری ایثار و شجاعت در مدارس توسط واحد های امیدان، پویندگان و پیشگامان و همچنین اعزام دانش آموزان به راهیان نور از خمینی شهر از برنامه های اجرایی در این روز است.

ادیب با تأکید بر اینکه دانش آموز بسیجی، انتظار و عدالت خواهی به عنوان شعار روز چهارم این هفته است، تصریح کرد: کوهپیمایی ویژه پویندگان به همراه خانواده و شرکت سازمان یافته دانش آموزان بسیجی در میعاد گاه های نماز جمعه در چهارمین روز از هفته بسیج دانش آموزی صورت می گیرد.

* اعزام سفیران هدایت به مدارس در هفته بسیج

وی همچنین پنجمین روز از هفته بسیج دانش آموزی را با عنوان «دانش آموز بسیجی، خلاقیت و نوآوری» دانست و اضافه کرد: در این روز اعزام سفیران هدایت به مدارس ابتدایی شهر اصفهان، اعزام دانش آموزان به راهیان نور از «خمینی شهر» و «چادگان» و نیز هم اندیشی نخبگان علمی، هنری و ورزشی با استانداران و فرمانداران و تجلیل از آنها انجام می شود.

فرمانده بسیج دانش آموزی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان با بیان اینکه «دانش آموز بسیجی، اخلاق و پایداری» به عنوان شعار روز ششم از هفته بسیج است، ابراز کرد: تشکیل حلقه مربیان صالحین حوزه های بسیج دانش آموزی توسط استاد یاران سازمان، همایش سرمربیان آمادگی دفاعی مدارس، تشکیل حلقه های صالحین مدارس، اعزام دانش آموزان به راهیان نور از شهرضا، تجدید بیعت دانش آموزان اردوهای راهیان نور با شهدا و آرمان های انقلاب در مشهدالشهدای شلمچه و اختتامیه جشنواره افسران جنگ نرم از برنامه های ویژه این روز است.

ادیب با اشاره به اینکه روز هفتم از هفته بسیج دانش آموزی با عنوان «دانش آموز بسیجی، مقاومت و استکبارستیزی حماسه حضور و روز استکبارستیزی» نامگذاری شده است، اضافه کرد: مسابقه نقاشی امیدان با موضوع «مرگ بر آمریکا» در مسیر راهپیمایی روز ۱۳ آبان انجام و در این روز اعزام دانش آموزان به راهیان نور از شهرضا و شاهین شهر انجام می شود.

* مسابقه وبلاگ نویسی با ۵۰۰ وبلاگ متشکل از افسران جنگ نرم

وی همچنین از به روز رسانی وبلاگ های واحدهای مقاومت با مشارکت ۵۰۰ وبلاگ در راستای تربیت افسران جنگ نرم خبر داد و گفت: اعزام دانش آموزان مرکز استان به گلستان شهدا و شرکت در برنامه های فرهنگسرای پایداری، برگزاری یادواره شهدا، برگزاری مسابقه انشا نویسی با موضوع «نقش دانش آموزان در اقتصاد مقاومتی» و افتتاح واحد های مقاومت جدید ویژه امیدان از دیگر برنامه های هفته بسیج است.

* اعزام ۳ هزار دانش آموز پسر به راهیان نور در هفته بسیج

فرمانده بسیج دانش آموزی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان اظهار کرد: در این هفته حدود سه هزار دانش آموز از ۶ شهرستان توسط ۴۸ اتوبوس به اردوی راهیان نور اعزام می شوند که در ابتدا دانش آموزان پسر و سپس دانش آموزان دختر از اواخر آذرماه به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می شوند.

ادیب، شهیدان شاخص امسال را شهید «احمدرضا عباسی از استان مرکزی و سیده طاهره هاشمی از آمل» عنوان کرد و بیان داشت: همچنین فیلم سینمایی بزرگ مردان کوچک برای این هفته آماده شده است که در سینماهای کشور اکران می شود.

وی به پنج هزار و ۵۰۰ شهید دانش آموز اصفهانی اشاره کرد و افزود: اصفهان در این زمینه نیز رتبه نخست را در کشور توانسته کسب کند.

فرمانده بسیج دانش آموزی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان در پایان با بیان اینکه سازمان بسیج دانش آموزی آماده هرگونه ایده فیلم سازی و  فیلم کوتاه در راستای شهدای بسیجی دانش آموز است، تصریح کرد: البته بنیاد شهید، آموزش و پرورش، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، تشکل های مردم نهاد و کانون های نویسندگان باید بخشی از کار را بر عهده بگیرند.

انتهای پیام/۶۳۰۱۲/ذ۴۰

منبع خبر در فارس | خلاصه خبر

هاست ایران