اخبار استانی مهر

همزمان با روز مباهله؛

چهارمین کنگره ملی شهدای مخابرات در قم برگزار شد/ شناسایی ۴۸۰۰ شهید مخابراتی

قم - خبرگزاری مهر: چهارمین دوره کنگره شهدای مخابرات و بی سیم چی هشت سال دفاع مقدس در قم برگزار شد.

چهارمین کنگره ملی شهدای مخابرات در قم برگزار شد/ شناسایی ۴۸۰۰ شهید مخابراتی

به گزارش خبرنگار مهر، چهارمین دوره کنگره ملی شهدای مخابرات با حضور فرماندهان سپاه پاسداران، مسئولان استان قم، خانواده های شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس صبح چهارشنبه در سالن همایش های مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) قم برگزار شد.

در این مراسم معاون حفظ و نشر آثار دفاع مقدس در معاونت فاوا سپاه پاسداران با تاکید بر نقش رزمندگان اسلام در پیشبرد انقلاب اسلامی، اظهار داشت: اهداف مرکز حفظ آثار و نشر آثار دفاع مقدس فاوا شامل نشر و انتقال هنرمندی های رزمندگان دفاع مقدس به اقشار مختلف جامعه و نسل های بعدی و جمع آوری اسناد و آثار این عزیزان و معاونت ارتباطات و اطلاعات، تجلیل از رزمندگان دفاع مقدس و خانواده های شهدا، ارائه الگوی عملی و رفتاری از خط مشی و زندگی شهدا است.

سردار علفتی با بیان اینکه جمع آوری تجارب مخابراتی و جنگ الکترونیک ایثارگران و تبیین آن برای استفاده از متون آموزشی از اهداف اصلی مد نظر است، گفت: بنابراین مرکز حفظ و نشر آثار دفاع مقدس معاونت فاوا در سپاه پاسداران از سال ۸۹ تاسیس و با بهره گیری جمعی از یادگاران دفاع مقدس در این حوزه و با سازماندهی حفظ دفاتر و سازماندهی در سطح استانی در راستای اهداف تعریف شده اقدام می کند.

وی ادامه داد: همچنین زمینه سازی جمع آوری اسناد و آثار بازمانده از شهدای دفاع مقدس، یادآوری خاطره شهدا به منظور فرهنگ سازی و بازسازی تاریخ شفاهی دفاع مقدس، ایجاد زمینه همکاری پیشکسوتان عرصه مخابرات و جنگ الکترونیک دفاع مقدس با مراکز حفظ آثار استان ها، ارتقا روحیه بازنشستگان و پیشکسوتان با ایجاد یک فضای صمیمی و دستانه حاکم بر کنگره ها، ایجاد بانک اطلاعات از شهدا و ایثارگران و آزادگان و شناسایی ۴ هزار و ۸۰۰ شهید عرصه مخابرات در دفاع مقدس و پرداختن به زندگی آنها در آثار مختلف از مهمترین فعالیت ها و اقدامات این مرکز است.

معاون حفظ و نشر آثار دفاع مقدس در معاونت فاوا سپاه پاسدار با تاکید بر نقش رزمندگان اسلام در پیشبرد انقلاب اسلامی تاکید کرد: از دیگر اقدامات انجام گرفته می توان به تدوین دستور العمل ایجاد گنجینه مخابرات و جنگ الکترونیک، تدوین تفاهم نامه با سازمان ها و نهادهایی مانند شرکت مخابرات ایران برای شرکت در کنگره ها برای گرامیداشت یاد شهدا و برگزاری کنگره های سالانه  در سراسر کشور اشاره کرد.

گفتنی است در اواسط این کنگره نمایشی با عنوان" پرواز بی سیم" برگرفته از خاطرات زندگی شهید عزلتی مقدم توسط گروه آیین برگزار شد.

همچنین از کتاب" خط خاطره" به قلم محمد خامیه یار با موضوع خاطرات ایثارگران و شهدا و تمبریادبود چهارمین کنگره شهدای مخابرات نیز رونمایی به عمل آمد.

منبع خبر در مهر | خلاصه خبر

هاست ایران