اخبار اقتصادی تسنیم

گزارش ماهانه اوپک (۲) : در خرداد امسال

قیمت نفت سنگین ایران از ۱۰۰ دلار عبور کرد

خبرگزاری تسنیم: اوپک اعلام کرد قیمت نفت سنگین ایران در ماه ژوئن ۲۰۱۳ (خرداد ۹۲) با افزایش ۸۹ سنتی نسبت به ماه قبل از آن به ۱۰۰.۶۱ دلار در هر بشکه رسید.

قیمت نفت سنگین ایران از ۱۰۰ دلار عبور کرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سازمان کشورهای صادرکننده نفت در گزارش ماه جولای خود اعلام کرد قیمت سبد نفتی این سازمان در ماه ژوئن ۲۰۱۳ برابر با خرداد ۹۲ با  ۳۸  سنت افزایش نسبت به ماه قبل از آن به ۱۰۱.۰۳ دلار در هر بشکه رسید. هر بشکه نفت اوپک در ماه می ۲۰۱۳ برابر با ۱۰۰.۶۵ دلار معامله شده بود.

تمامی نفت های این سازمان در ماه ژوئن با افزایش قیمت مواجه شده اند.

بر اساس این گزارش متوسط قیمت نفت سنگین ایران در ماه ژوئن ۱۰۰.۶۱ دلار در هر بشکه گزارش شده که این رقم نسبت به ماه می ۸۹ سنت افزایش داشته است.

متوسط قیمت نفت سنگین ایران در ۶ ماه نخست سال جاری میلادی ۱۰۴.۲۶ دلار در هر بشکه اعلام شده است. ایران رقم در مدت مشابه سال قبل به ۱۱۱.۴۱ دلار در هر بشکه رسیده بود.
بر اساس این گزارش، قیمت سایر نفت های اوپک در ماه ژوئن به ازای هر بشکه به این شرح بوده است: نفت سبک عربستان ۱۰۱.۳ دلار، نفت سبک عراق ۹۸.۹۴ دلار، نفت بونی لایت نیجریه ۱۰۶.۱۲ دلار، سیدر لیبی ۱۰۳.۰۷ دلار، نفت گیراسول آنگولا ۱۰۴.۲۳ دلار، نفت صادراتی کویت ۱۰۰.۲۲ دلار، نفت مارین قطر ۱۰۰.۲ دلار، مری ونزوئلا ۹۵.۳۷ دلار، موربان امارات ۱۰۲.۶۱ دلار، ارینت اکوادور ۹۶.۰۱ دلار، و صحرای الجزایر ۱۰۲.۰۷ دلار.

قیمت نفت سبک آمریکا در ژوئن امسال نسبت با ماه قبل از آن ۱.۱۴ دلار افزایش یافت و به ۹۵.۷۴ دلار در هر بشکه رسید. قیمت نفت برنت دریای شمال نیز با ۳۹ سنت افزایش به بشکه ای ۱۰۲.۹۲ دلار رسید.

انتهای پیام//

منبع خبر در تسنیم | خلاصه خبر

هاست ایران