اخبار بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان

اوباما در مراسم کشته شدگان نیروی دریایی:

آمار کشتار با اسلحه در آمریکا ۱۰ برابر سایر کشورهای پیشرفته است

رئیس جمهوری آمریکا در مراسمی که به یاد قربانیان حمله مسلحانه اخیر به مرکز فرماندهی نیروی دریایی این کشور برگزار شده بود، اذعان کرد آمار جنایت در آمریکا در مقایسه به دیگر کشورهای پیشرفته جهان سه برابر و آمار کشتار با اسلحه ده برابر بیشتر است.

آمار کشتار با اسلحه در آمریکا ۱۰ برابر سایر کشورهای پیشرفته است
به گزارش سرویس بین الملل باشگاه خبرنگاران ، باراک اوباما گفت: فاجعه ای که ما امروز برایش جمع شده ایم، بسیار بزرگ و در عین حال منحصر به فرد است. افرادی که این فاجعه آنان را از ما  گرفت منحصر به فرد بودند، ولی مساله اینجاست که این حادثه پیشتر نیز تکرار شده بود. چیزی که ما را  آزار می دهد این است که فاجعه ای که در اینجا روی داده است، بازتابی از خشونت های بی منطقی است که در نقاط دیگر آمریکا نیز تکرار شده است.
وی ادامه داد: از زمانی که من رئیس جمهور شده ام، مردم درپنج ناحیه  آمریکا  قربانی تیراندازی شده اند که شامل  فورت هود، توسان، آرووا، سندی هوک و اکنون واشنگتن است، بخشی از خشونت ها بطور روزانه رخ می دهند که در نقاط مختلف آمریکا شاهدش هستیم، از خیابان های شیکاگو  گرفته تا مناطقی که چندان هم از اینجا دور نیست.
رئیس جمهور آمریکا ادامه داد: این حوادث یک بار دیگر دل ما را شکست و باعث شد از خود بپرسیم چرا؟ شما و خانواده بزرگ نیروی دریایی هنوز داغدار هستید و من امروز در اینجا آمده ام تا بگویم هیچ چیزی نباید در این خصوص به مساله ای عادی و همیشگی تکرار شود. این افراد نباید فراموش شوند زیرا هیچکدام از این دوازده نفر آمریکایی که جان خود را از دست دادند، نباید فقط در قالب رقم و عدد به حساب آورد.
اوباما گفت: تیراندازی به سوی جمعیت در آمریکا به مشکل (عمومی) تبدیل شده است و در کنار دردی که این خانواده های آمریکایی می کشند و خشمی که در دل های ما جا می گیرد، باید بگویم نمی توانیم این روند را بپذیریم و آن را عادی تلقی کنیم و بگوییم طبیعی است که زنان و مردانی بی گناه به ضرب گلوله به زمین بیفتند. هیچ کشور پیشرفته دیگری چنین خشونتی را برنمی تابد.
رئیس جمهور آمریکا تصریح کرد: اکنون بر ماست که تغییری ایجاد کنیم و گاه صداهایی به گوش ما می رسد که می گوید راه درست کدام است و هفته گذشته نیز یکی از این صداها را شنیدیم.
اوباما گفت: ما نمی توانیم هر جنایت بی منطقی را متوقف کنیم و هر ذهن بیماری را از کاری که می کند باز داریم ولی حتی برای جلوگیری از یک جنایت و جلوگیری از داغدار شدن یک خانواده، قطعا الزاماتی هم برای ما به میان می آورد.
وی گفت: درست است که هر کدام از فجایعی که من شمردم، متفاوت هستند ولی در این مورد، ما باید کارهای بیشتری را برای تامین امنیت تاسیسات نظامی خود بکنیم و من به عنوان فرمانده نیروهای نظامی، دستور  بازنگری  در رویه های موجود را داده ام.

منبع خبر در باشگاه خبرنگاران جوان | خلاصه خبر

هاست ایران