اخبار علمی و پزشکی ایرنا

گوشت در نورآباد مرکز دلفان لرستان کمیاب شد

گوشت در نورآباد مرکز دلفان لرستان کمیاب شد

به گزارش روز پنج شنبه خبرنگار ایرنا، کشتارگاه شهر نورآباد بر اساس مصوبه شورای بهداشت و سلامت استان به دلیل رعایت نکردن بهداشت تعطیل شده است.
یکی از قصابان نورآبادی گفت: مدت یک هفته است که کشتارگاه تعطیل شده، و نمی توانیم کشتاری داشته باشیم.
رحمان محمودی افزود: چرا مسوولان مربوطه در فرصت شش ماهه که به شهرداری نورآباد داده نشده، اقدامی برای حل مشکلات بهداشتی این کشتارگاه انجام نداده اند.
یکی دیگر از قصابان گفت: مدت ۲۰ سال است که به این شغل مشغول هستم و هزینه خود را از این طریق تامین می کنم اما با تعطیل شدن کشتارگاه برای مخارج زندگی خود با مشکل روبه رو شده ایم.
مراد تیموری افزود: مسوولان دامپزشکی می گویند با تعطیل شدن کشتارگاه نورآباد، می توانید از یکی از کشتارگاه های خرم آباد گوشت تامین کنید که این موضوع برای ما به هیچ وجه با صرفه نیست.
با تعطیل شدن کشتارگاه نورآباد هم اکنون برخی از شهروندان برای تامین گوشت خود به روستاها مراجعه می کنند که بهداشتی بودن آن با توجه به نبود ناظر کارشناس دامپزشکی جای تردید است.
رییس دامپزشکی شهرستان دلفان گفت: کشتارگاه نورآباد با توجه به اخطار مکرر و مصوبه شورای بهداشت لرستان تعطیل شده است.
هومن پولادوند افزود: با تعطیل شدن این کشتارگاه هماهنگی لازم با یکی از کشتارگاه های خرم آباد انجام شده، تا گوشت مورد نیاز شهروندان تامین شود، و قصابان می توانند گوشت مورد نیاز را از آنجا تهیه و توزیع کنند.
سرپرست شهرداری نورآباد، دلیل انجام ندادن بهسازی و امور بهداشتی کشتارگاه نورآباد را ایام انتخابات شوراها عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه شهرداری نمی تواند بدون اجازه شورا هزینه ای انجام دهد متاسفانه به سبب برگزار نشدن جلسات شورای سوم، نتوانستیم موافقت لازم را در جهت مجوز هزینه بدست آوریم.
وی، خواستار تمدید یک زمان چهارماهه برای حل مشکلات مطرح شده در تنها کشتارگاه شهر نورآباد شد.
۷۲۷۰/۶۳۰/۶۴۰

منبع خبر در ایرنا | خلاصه خبر

هاست ایران