اخبار فرهنگی و هنری ایرنا

برگزاری مسابقه های جشنواره ملی ملکوت

برگزاری مسابقه های جشنواره ملی ملکوت

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا بخش های اینترنتی، مکاتبه ای و پیامکی جشنواره ملی ملکوت به همت سازمان فعالیت های قرآنی دانشجویان کشور وابسته به جهاد دانشگاهی و با همکاری بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء از امروز، اول مهر در سراسر کشور آغاز شد.
بنیاد علوم وحیانی اسراء وظیفه تحقیق و پژوهش در آثار و اندیشه های آیت الله «عبدالله جوادی آملی» را به عهده دارد و مبنای مسابقه های جشنواره ملی ملکوت کتاب «صورت و سیرت انسان در قرآن» نوشته آیت الله جوادی آملی است.
جشنواره ملی ملکوت را می توان ادامه جشنواره ملی مطالعات قرآنی دانشجویان کشور دانست که در چهار سال گذشته با بهره گیری از آثار آیت الله جوادی آملی مسابقاتی را برگزار کرده است.
این جشنواره در بخش های مکاتبه ای، پیامکی، اینترنتی، خلاصه نویسی، مقاله نویسی (با رویکرد علمی پژوهشی و پوستر مقاله) ، وبلاگ نویسی، نشریه الکترونیکی، سلسله نشست های تخصصی و گفت و گوی قرآنی برگزار می شود.
فراخوان مقالات تا پایان آذرماه سالجاری ادامه خواهد داشت و مهلت مسابقات اینترنتی، مکاتبه ای و پیامکی که از امروز آغاز می شود تا پایان مهر خواهد بود.
اهداء دو کمک هزینه تحصیلات تکمیلی، حمایت از? ? طرح پژوهشی و اختراعی و چاپ دو عنوان رساله سطح دکتری و کارشناسی ارشد از جوایز مسابقه های این جشنواره است و «حمیدرضا یونسی» دبیر جشنواره ملی ملکوت نیز در این زمینه گفت: نشست های تخصصی این جشنواره همزمان با بازگشایی دانشگاه ها آغاز می شود و تا پایان ترم اول ادامه خواهد داشت.
وی درباره جوایز جشنواره گفت: اهدای? خودروی تیبا، ? ? سکه بهار آزادی، ? ? دستگاه تبلت و گوشی تلفن همراه از جوایز این جشنواره خواهد بود.
وی افزود: در جشنواره ملی ملکوت? ? ? برگزیده خواهیم داشت که چهار نفر از برگزیدگان جوایز ویژه (خودرو و کمک هزینه تحصیلات تکمیلی) دریافت خواهند کرد.
یونسی میزان کمک هزینه تحصیلی را در سطح دکتری تا سقف صد میلیون ریال دانست و افزود: در سطح کارشناسی ارشد نیز تمام هزینه تحصیل پرداخت خواهد شد.
وی با تاکید بر این که جشنواره ملی مطالعات قرآنی دانشجویان به قوت خود باقی خواهد بود؛ اضافه کرد: اطلاعات مربوط به مسابقه مکاتبه ای جشنواره ملی ملکوت از طریق روزنامه های جوان، ایران و اعتدال منتشر خواهد شد و اقشار مختلف مردم می توانند در بخش پیامکی جشنواره حضور یابند.
یونسی با بیان این که اختتامیه جشنواره ملی ملکوت نیز در دهه اول اسفند برگزار خواهد شد؛ اضافه کرد: علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه اینترنتی این جشنواره به نشانیwww. malakoot. org مراجعه کنند.
فراهنگ**۱۰۰۳**۱۵۸۸

منبع خبر در ایرنا | خلاصه خبر

هاست ایران