اخبار فرهنگی و هنری باشگاه خبرنگاران جوان

۱۱ مهر در موزه هنرهای زیبا گشایش می یابد:

نمایشگاه نقاشی رنگ و روغن بانو پریچهر نامدار

نمایشگاه نقاشی رنگ و روغن بانوی هنرمند معاصر، پریچهر نامدار روز پنجشنبه یازدهم مهرماه در موزه هنرهای زیبا گشایش می یابد.

نمایشگاه نقاشی رنگ و روغن بانو پریچهر نامدار
به گزارش باشگاه خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی مجموعه سعدآباد، ۲۳ اثر نقاشی رنگ و روغن روی بوم  از آثار پریچهر نامدار با مضمون طبیعت از ۱۱ مهر به مدت ده روز در طبقه همکف موزه هنرهای زیبا به نمایش گذاشته می شود.

پریچهر نامدار متولد ۱۳۰۹ ه. ش چشم به جهان گشود، در سال ۱۳۲۸ ه. ش با کسب رتبه هفتم به دانشکده هنر های زیبا برای تحصیل در رشته نقاشی راه یافت. وی تاکنون نمایشگاههای متعددی از آثار نقاشی خود را به نمایش گذاشته است. او پس از سالها تجربه در هنر نقاشی، در سال ۱۳۴۵ ه. ش نخستین بانوی ایرانی بود که تکنیک تازه ای را در هنر نقاشی در جهان ایجاد نمود و در طبیعت گرایی سبک جدید با نام" ثبت گذشت زمان، حرکت و بازتاب" را به وجود آورد.

در سال ۱۳۶۵ ه. ش در آکادمی ایتالیا صندلی پروفسوری به نام وی، نام گزاری شد و لقب شوالیه هنر را نیز دریافت نمود. پس از برپایی نمایشگاههای گروهی و انفرادی بسیار طی سالهای متمادی، در سال ۱۳۹۱ با ارزش یابی آثار این بانوی هنرمند، از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درجه ی یک هنری به وی اعطا گردید.

گفتنی است یکی از آثار مدرن این بانوی هنرمند از گذشته در موزه هنرهای زیبا موجود می باشد.
علاقمندان به هنر نقاشی جهت بازدید از این آثار می توانند از ۱۱ مهر بمدت ده روز (بجز روزهای دوشنبه) به موزه هنرهای زیبا واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد مراجعه نمایند. /ی۲

منبع خبر در باشگاه خبرنگاران جوان | خلاصه خبر

هاست ایران