اخبار ورزشی شهر خبر

چالش بزرگ در سرنوشت محسن قهرمانی…

قرار است طبق آیئن نامه با قهرمانی برخورد شود اما پرسپولیسی ها روی اشتباهات او حساس شده و خواستار برخورد جدی با این داور هستند

شهرخبر، محسن قهرمانی اشتباه های بزرگ و تاثیرگذار زیادی قبل از این انجام داده و به خاطر رفتار عجیبش با بازیکنان در میدان همواره مورد شماتت اهالی فوتبال و بزرگان داوری قرار می گرفت اما  ظاهرا این بار اشتباه او مثل خاری در چشم او فرو رفته و با سکوت کمیته داوران و تائید اشتباه او آینده این داور با چالش بزرگی مواجه شده است.

قرار است طبق آیئن نامه با قهرمانی برخورد شود اما پرسپولیسی ها  روی اشتباهات او حساس شده و خواستار برخورد جدی با این داور هستند ضمن اینکه  در برخی صحبت های احساسی پیشکسوتان و اعضای باشگاه و تیم پرسپولیس حرف از  اعمال محرومیت های سنگین برای قهرمانیبه میان آمده است.

در این میان شاید روند قضاوت های یک داور در طی یک بازه زمانی بتواند کمیته داوران و فدراسیون فوتبال را مجاب کند تا آن داور خاص را کنار بگذارد و بی سر و صدا محوش کند. درست مثل کاری که رضا غیاثی مسوول سابق کمیته داوران با علی خسروی کرد و او را کنار گذاشت  تا این داور تهرانی خیلی زود بازنشسته شود.

ظاهرا در مورد محسن قهرمانی هم تعداد شکایت ها و گاف های بزرگ به حدی رسیده که کمیته داوران می توانداجازه  ورود به چنین مسائلی را داشته باشد اما باید دید فریدون اصفهانیان و همکارانش از چنین روش های قاطع و منحصر به فردی استفاده خواهند کرد یا جریمه ها و محرومیت ها را طبق آئین نامه اعمال می کنند.

در این میان نکته جالب آنجاست که  بدون شک مرجع رسیدگی کننده به  بحث تخلفات یا اشتباهات مکرر داوری فقط و فقط فدراسیون فوتبال است و هیچ نهاد خارجی و بالاتری نمی تواند در این حوزه وارد عمل شده و تعیین تکلیف کند.

این مساله مهمی است که البته قطعا فشارهایی بر فدراسیون و کمیته داورانش وارد خواهد کرد اما مثل پاره ای از موارد که استقلال فدراسیون و کمیته هایش حفظ شده این مورد هم می تواد آزمونی بزرگ برای فدراسیون کفاشیان و کمیته داورانش باشد

نود

منبع خبر در شهر خبر | خلاصه خبر

هاست ایران