اخبار گوناگون خبرآنلاین

لوازم تحریر به سبک ایرانی

جامعه>  آموزش - مهر نوشت:

لوازم تحریر به سبک ایرانی
دفاتر تحریر ایرانی- اسلامی" ایام" با حضور بازیکن تیم ملی والیبال، سرپرست و نایب رئیس فدراسیون والیبال، نماینده موسسه رویان و مدیر کل فرهنگی سازمان انرژی اتمی رونمایی شدمراسم رونمایی از دفاتر و نوشت افزار ایرانی- اسلامی" ایام" در حسینیه هنر برگزار شد. در این مراسم فرهاد قائمی بازیکن تیم ملی والیبال، طاهری مدیرکل فرهنگی سازمان انرژی اتمی و جان زمین نماینده موسسه رویان از دفاتری با تصاویر بازیکنان تیم ملی والیبال، رویانا (بره شبیه سازی موسسه رویان) ، شهید احمدی روشن، جلال آل احمد، شهید آوینی رونمایی کردند.
در این مراسم روح الله ایزدخواه عضو دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: سبک زندگی به گفته مقام معظم رهبری زیربنای زندگی است که در این بحث فرهنگ و اقتصاد و علم و مذهب در هم تنیده شده اند.
وی ادامه داد: تکنوکرات ها معتقدند که فرهنگ از اقتصاد و علم و مذهب جدا است حال آنکه ما نیاز داریم که فرهنگ اقتصاد و اقتصاد فرهنگی را دریابیم تا حاکمیت دلالی و مصرف زدگی از بین برود. به گفته ایزدخواه، فرهنگ را باید برای نجات اقتصاد به میدان بیاوریم. از یکسال گذشته که ۵ تولید کننده داخلی در حوزه نوشت افزار ملی فعال شده اند استقبال خوبی از سوی مردم برای خرید نوشت افزارهای ایرانی شده است.
وی تصریح کرد: گردش مالی نوشت افزار در بازار ۴ هزار میلیارد تومان است که باید از آن استفاده کرد تا رونق اقتصادی در این حوزه ایجاد شود.
وی با طرح این سوال که چگونه می توان انرژی هسته ای و یا دستاوردهای موسسه رویان و یا تاریخ و ادبیات کشورمان را به کودکان معرفی کرد، گفت: برای معرفی دستاوردهای علمی، تاریخی، ورزشی و… نیازی به سیاست و بودجه ریزی نیست تنها باید به تولید ملی توجه کرد. کودکان امروز می توانند با دیدن دفتر مشق های خود با انرژی اتمی و بازیکنان تیم های مختلف ورزشی آشنا شوند.
وی اظهار داشت: قانون نوشت افزار در سال ۸۲ به نگارش درآمد اما تا سال ۹۱ هیچ اتفاقی برای رونق نوشت افزار ایرانی اسلامی نیفتاد. از سوی دیگر رسانه ها نیز باید برای رونق و تولید نوشت افزار ملی کمک کنند تا تولیدکنندگان با فرهنگ ایرانی عجین شوند. وی در پایان توضیح داد: نباید اجازه داد نوشت افزارمان نیز سرنوشت چادر مشکی را پیدا کند. در حال حاضر ایران چادر مشکی را از کشورهایی همچون ژاپن و مهر و تسبیح خود را از چین وارد می کند.
در ادامه این مراسم فرهاد قائمی بازیکن تیم ملی والیبال نیز گفت: انتخاب تصاویر بازیکنان تیم ملی برای دفاتر مشق کودکان انگیزه ای می شود تا ورزشکاران در رفتار و تکنیک های ورزشی خود توجه بیشتری کرده و سعی کنند الگوی مناسبی برای دانش آموزان شوند. نوشت ایرانی والیبال تولید ملی کودکان ایران لوازم تیم تحریر
در پایان این مراسم کلیپی با مضمون نوشت افزارهایی با تصاویر کارتونهای خارجی و انتقاد فروشندگان لوازم التحریر پخش شد.
همچنین مجری برنامه سایت ایران نوشت را به عنوان سایت مرجع معرفی نوشت افزارهای ایرانی اسلامی معرفی کرد و توضیح داد: لوازم التحریر با برند" ایام" وِیژه سنین مختلف از دانش آموز تا دانشجو تولید و به بازار ارائه شده است.
۴۵۲۳۳

منبع خبر در خبرآنلاین | خلاصه خبر

هاست ایران