اخبار گوناگون برترین ها

چند نشانی برای لذت بردن از طعم قهوه

بهترین قهوه فروشی های تهران

میدان هفت تیر بزرگ تر و شلوغ تر از آن است که به جز فروشگاه های بزرگ و مانتو فروشی های رنگارنگ و ترافیک همیشگی اش چیزی دیگری به چشم بیاید.

بهترین قهوه فروشی های تهرانقهوه اِدِنا در بوی قهوه گم  شدن میدان هفت تیر
میدان هفت تیر بزرگ تر و شلوغ تر از آن است که به جز فروشگاه های بزرگ و مانتو فروشی های رنگارنگ و ترافیک همیشگی اش چیزی دیگری به چشم بیاید. در ضلع شمالی این میدان و ابتدای خیابان مفتح شمالی مغازه ای قدیمی سال هاست که قهوه می فروشد. قهوه ادنا… ویترین کوچک و شلوغ این مغازه کوچک پر از بسته های کوچک و بزرگ قهوه، کاکائو و چای است و قهوه جوش های کوچک و بزرگ که مقواهای کوچک چسبیده به تن شان قیمت شان را با متانت به شما نشان می دهند اما میان این همه شلوغی، ترازوی کرم رنگ و قدیمی بیشتر از همه خود نمایی می کند حتی از چند آسیاب دستی خاک گرفته که شاید سال هاست همان گوشه اند. کسی نیست. چند کارتن گوشه ای روی هم تلنبار شده اند. فروشنده را صدا می زنم. پیرمردی از اتاقک گوشه مغازه بیرون می آید و نزدیک که می شود بوی قهوه حواسم را پرت می کند. از قهوه ها می پرسم. می گوید از دلال ها می خریم، اگر بازار بروی راحت پیدای شان می کنی. این جا فقط آسیاب شان می کنیم و در بسته های ۱۰۰ گرمی می فروشیم. پیرمرد عجله دارد. در حالی که به سمت اتاقکش که هنوز بوی سنگین قهوه را بیرون می دهد می رود، می گوید: قهوه ترک کیلویی ۱۲ هزار تومان و قهوه فرانسه ۱۴ هزار تومان و… و در بوی قهوه گم می شود.


قهوه ترافیک

قهوه ریو گرم مثل آرژانتین- چهار راه استانبول
در ملغمه لباس فروشی ها و فروشگاه های لوازم صوتی و تصویری خیابان جمهوری، در میان همهمه عابران و موتورسواران چهار راه استانبول، بوی قهوه گرمای تابستان را برای چند لحظه دلپذیر می کند. یکی از قدیمی ترین قهوه فروشی های تهران «قهوه ریو» است البته قدیمی بودن تنها دلیل شهرت این قهوه فروشی نیست. مهم ترین دلیل شناخته شده بودن «ریو» بالا بودن کیفیت محصولات این فروشگاه است. قهوه ریو تنها قهوه فروشی تهران است که محصولات خود را در بسته بندی های مناسب به بازار عرضه می کند. انواع قهوه ترک، فرانسه، اسپرسو و کاپوچینو های لایت، مدیوم و… که سراسر دیوارهای فروشگاه را پوشانده اند، چند لحظه پیش، وقتی که خیره به ویترین، دانه های قهوه، قهوه جوش ها و آسیاب دستی های زیبا را نگاه می کردی را از یادت می برد. قیمت هر کیلو قهوه فرانسه و اسپرسو قهوه ریو ۱۵ هزار تومان و قهوه ترک این فروشگاه ۱۲ هزار تومان است.


قهوه ترافیک

قهوه سِت گیاه جان سبز است- چهارراه کالج
خیابان انقلاب خیابان کافه ها، دانشگاه ها و کتابفروشی هایی است که هر چند، هر روز از تعدادشان کاسته می شود اما تصویر خیابان با آن ها گره خورده است. بعد از پل کالج و روبه روی خیابان نجات اللهی (ویلا) نقطه خاصی برای رهگذران دائمی این مسیر است. هر وقت بوی تند قهوه تمام این مسیر را فرا می گیرد، عابران آشنا می دانند «قهوه ست» در حال بو دادن دانه های قهوه است. حسی عجیب؛ نوستالژی آرامش نوشیدن یک فنجان قهوه ناب…

چهره «ست» قهوه ای سوخته است، به رنگ قهوه! پشت شیشه های همیشه درخشان مغازه لبریز از دانه های قهوه است. وقتی در را باز می کنی بوی تندی مشامت را می زند. سمت چپ دستگاه بزرگ بو دادن قهوه به وضوح خودنمایی می کند. خانم فروشنده که روپوش سفیدش با گرد قهوه طرحی غریب را به وجود آورده با لهجه ارمنی جواب سلامت را می دهد. ظرف های بزرگ شیشه ای، پر از دانه ها و پودر قهوه روی پیشخوان است. بوی قهوه سرسام آورتر از آن است که به چیزی جز این جا فکر کنی. خانم! لطفا ۱۰۰ گرم قهوه ترک…

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha. ir


منبع خبر در برترین ها | خلاصه خبر

هاست ایران
 
هاست ایران
سرخط اخبار خبرگزاری تسنیم
سرخط اخبار ملت ایران
پربیننده ترین اخبار